Spotkania z Księdzem Piotrem Skargą 

Od lutego 2023 roku Fundacja planuje rozpocząć regularne „Spotkania z Księdzem Piotrem  Skargą”.
Spotkania będą odbywały się wieczorami po Mszy Świętej (podczas której wierni modlą się o szybką Beatyfikację) i są otwartym zaproszeniem dla każdego kto zainteresowany jest bliższym i rzetelnym poznaniem postaci Księdza Piotra Skargi. Pragniemy zaprezentować Jego biografię, wybitne Słowo, działalność duszpasterską, historyczną, teologiczną, charytatywną.
Wierzymy, że w ten sposób przypomnimy mieszkańcom Grójca osobę wybitnego królewskiego kaznodziei, teologa, kapłana, jakim był Sługa Boży Ks. Piotr Skarga.

Szczegółowy harmonogram spotkań na 2023 rok do pobrania

Serdecznie zapraszamy. 

27 lutego odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z Księdzem Piotrem Skargą. Dziękujemy prelegentowi Panu Andrzejowi Nowaczewskiemu, który przedstawił słuchaczom historię Mazowsza do momentu przyjścia na świat Księdza Piotra Skargi. Kontekst historyczny, płynna wypowiedź oraz liczne ciekawostki sprawiły, że z niecierpliwością czekamy już na kolejną dawkę wiedzy i następne spotkanie!. 

Serdecznie dziękujemy za obecność Panu Dariuszowi Gwieździe – Burmistrzowi Gminy i Miasta Grójec!
Podziękowani za wszelkie wsparcie składamy Księdzu Dziekanowi Zbigniewowi Stefaniakowi – Proboszczowi Parafii św.Mikołaja Biskupa w Grójcu. 

Przede wszystkim dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za obecność !